Firma RGI bioSteryl Tech (Włochy, Genua) oprócz systemu VELOXY® produkuje również inne urządzenia przydatne w Muzeach, archiwach i bibliotekach. Jesteśmy dystrybutorem tych produktów, pośredniczymy w zawieraniu transakcji, szkoleniach i transporcie. Pomagamy w instalacji i obsłudze urządzeń.

Wszelkie informacje na temat kupna urządzeń VELOXY®, ABIOS® i CONSERVER® dostępne są pod numerem 507 604 207 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


 
ABIOS®

Firma RGI brała udział w projekcie badawczym Unii Europejskiej CRAFT, którego wynikiem było opracowanie i uzyskanie certyfikatów dla urządzenia ABIOS® (‘Airborne Biological Sterilisation’). Jest to urządzenie likwidujące w znacznym stopniu zagrożenie mikrobiologiczne. Badania dowiodły, że z powietrza usuwane jest 99.98% mikroorganizmów.                                                                           abios1 1

Badania i właściwości urządzenia ABIOS® zostały również przeanalizowane i potwierdzone certyfikatem przez profesora Corrado Fanelli z Wydziału Fitopatologii Uniwersytetu La Sapienza współpracującego z Dr Pinzari z ICPAL (Rzym).

Prewencja za pomocą urządzenia ABIOS®:

Poprawne warunki klimatyczne w muzeach i magazynach są podstawą bezpieczeństwa zbiorów. Jednak zdarza się, że utrzymanie stałych i bezpiecznych dla zabytków warunków jest trudne, a czasem wręcz nie możliwe. Wpływ ma na to m. in. sama lokalizacja muzeów, zazwyczaj w starych lub zabytkowych budynkach oraz zmieniające się warunki atmosferyczne.

Dlatego już dawno temu firma RGI rozpoczęła badania i prace mające na celu wynalezienia urządzenia, które mogłoby sterylizować powietrze, a jednocześnie nie wpływając na jego temperaturę i wilgotność. Wielkim sukcesem firmy było opracowanie systemu ABIOS®, który jest obecnie flagowym produktem firmy RGI.

Urządzenie ABIOS® gwarantuje stuprocentową sterylizację powietrza i może być zainstalowany w dowolnym pomieszczeniu, również tam, gdzie pracują ludzie i znajdują się zabytki.

Urządzenie ABIOS® wytwarza promienie UV, które niszczą drobnoustroje. W skład urządzenia wchodzi złożony system filtrowania i katalizator, który zapobiega powstawaniu wolnych rodników i ozonu, chroniąc w ten sposób zdrowie ludzi. Poprzez sterylizację powietrza, jak również zmniejszenie ilości kurzu, urządzenie ABIOS® tworzy środowisko przyjemne i zdrowe dla pracujących w nim ludzi, a jednocześnie wrogie organizmom szkodliwym, chroniąc w ten sposób przechowywane w nim zabytki. Urządzenie ABIOS® polecane jest do stosowania w muzeach i ich magazynach, archiwach, bibliotekach, a także w przedszkolach, szkołach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Na podstawie opracowania RGI BioSteryl Tech Srl (Genova – Włochy) p.t.: „The disinfection of fungal spores and mold damage to biological materials”.


conserver

System CONSERVER® to metoda próżniowego pakowania i ochrony papieru, a jednocześnie sposób na zmniejszenie objętości zabezpieczanych obiektów. Polega na pakowaniu obiektów w specjalną gazoszczelną folię, zabezpieczając je przed czynnikami powodującymi rozkład lub gnicie. Wielkość próżni w opakowaniu może być dokładnie regulowana przez osobę pakującą, dlatego ciśnienie w opakowaniu jest pod stałą kontrolą.

CONSERVER® jest również wyposażony w opcję DRAIN służącą do osuszania pakowanych przedmiotów, tym samym zwiększa skuteczność ochrony i konserwacji papieru przed atakiem bakterii i grzybów. System CONSERVER® zalecany jest do osuszania papieru po wypadkowym zalaniu (np. po awariach, powodziach). Funkcja STERIL dodatkowo zabezpiecza zamykane obiekty sterylizując je, oczyszczając pozostałe w opakowaniu powietrze ze szkodliwych mikroorganizmów.